1. Yarışmalara katılacak sporcular;  Websitemizde yer alan KILAVUZ ve ŞARTNAMELERİ  kabul etmiş sayılırlar. 2024 vizeli lisanslarını veya lisansları yoksa nüfus cüzdanlarını ve koşu ile ilgili tüm sorumluluğu kabul ettiğine dair imzalı taahhütnameyi kayıt anında göstermek/vermek zorundadır.
  2. Yarışmalara 18 yaş ve daha üzeri yaştaki sporcular katılabilir.
  3. Kategorilerinde ilk üç sırayı alan sporculara Kupa ve ödül verilir.
  4. Kategorilerde 5 sporcudan az katılım olursa,  üst kategori ile birleştirilerek derecelendirme yapılır.
  5. Yarı Maraton koşu süresi 02.30 (iki saat otuz dakika) olarak sınırlandırılmış olup bu süreden sonra gelen yarışmacılar sıralamaya alınmayacaktır,
  6. Başvurularınızı, oluşturduğumuz www.alanyaataturkyarimaratonu.com   web sitesindeki  linklerden yapabileceksiniz.
  7. Yapılacak KONAKLAMA ve diğer ekstra harcamalar sporcunun kendisi tarafından karşılanacaktır.
  8. Katılımcılar 7 Mart 2024 Perşembe akşamına kadar Ziraat Bankası Alanya şubesindeki 
   Hesap Adı:Alanya Atatürkçü Düşünce Derneği – 
   İBAN: TR 17 0001 0000 3978 7074 9250 01 veya Hesap No: 7870 7492-5001 nolu hesaba HAVALE edebilirler.
  9. 7 Mart 2024 tarihlerine kadar  kayıt ücreti 450 TL dir.

                                                           Ücrete dahil olanlar

   1. Yarı maratonda katılan sporculara katılım madalyası
   2. Derece alınması durumunda ilk üç sporcuya kupa
   3.  Koşucu Çipi
   4. Makarna Partisine katılım
   5. Göğüs numarası
   6. Katılım belgesi
   7. Atatürk Sticker
   8. Finish de Red Bull ve portakal ikramı
  10. Havale yapan yarışmacıların, Dekontlarını “DEKONT YÜKLE” menüsünden “jpg ve png” formatında yüklemeleri gerekmektedir.
  11. 9 Mart 2024 tarihinde  10.00 ile 17.00 saatleri arasında  yarışmacılara tüm evrakları (göğüs numarası ) verilecek olup yeni kayıt yapılmayacaktır. 
  12. Burada belirtilen kurallar haricindeki durumlarda Türkiye Atletizm Federasyonu Yol Yarışması kuralları geçerlidir.
  13. Yarışma Ulusal niteliktedir. Yabancı uyrukluların katılabilmesi için  Türkiye’de ikametgah ve oturum izni (99 ile başlayan T.C numarası) olması gerekir. Pasaport ile yapılan yabancı sporcuların başvuruları geçersizdir
  14. Etkinlikten çekilmeye karar vermeniz halinde, mücbir sebebiniz olsa dahi, ücret geri ödenmeyecek ve etkinliğe giriş hakkınızı başkasına devretmeniz mümkün olmayacaktır. 
  15. Yarı Maratona katılan sporcular Halk Koşusuna katılamayacaktırHer sporcu sadece bir yarışa katılabilecektir
  16. Organizatör, Katılımcının tüm kimlik bilgilerini doğrulama hakkına sahiptir. Kimlik bilgileri hakkında hatalı veriler içeren kayıtlar, uygunsuz kabul edilecektir. Organizatör ’ün bu durumda katılımcıyı diskalifiye etme ve alana almama hakkı saklıdır
  17. Katılma hakkı kişiseldir, yarış numaraları ve katılım hakları devredilemez.
  18. Katılan katılımcının hiçbir sebep ile katılım için girilen yolculuk masrafları ve diğer masrafları karşılanmayacaktır. Organizatörün yapabileceği değişiklikler veya iptaller ile alakalı, ulaşım veya konaklama masraf, İptal ve değişiklik bedellerine karşın herhangi bir sorumluluğu olmayacak, şikâyet veya dava konusu yapılamayacaktır.
  19. Yarışın birincisi ve diğer başarı derecelerine ödül verip vermeme konusunda tek ve nihai karar organizatöründür. Ödül vermek isterse; ödülleri değiştirme, iptal etme ve/veya ödüllerin herhangi birini ya da hepsini, benzer değerde ödüllerle değiştirme hakkını saklı tutar. Ödül olarak nakit alternatifler sağlanmayacaktır ve ödüller devredilemez ve geri ödemesizdir. Organizatörün Alanya Atatürk Yarı Maratonu ile bağlantılı bütün ödüllerle ilişkili kararı nihaidir.
  20. Ödül kazanan katılımcı, Organizatörün talimatları uyarınca ve Organizatör tarafından bildirim zamanında belirtilen süre (yarışın bitim tarihinden sonraki ilk 15 gün) içinde ödülünü almazsa, ödülden feragat etmiş olacaktır ve Organizatör, bir alternatif kazanan belirleme hakkını saklı tutar.
  21. Organizatör Katılım Şartları’nı değiştirme hakkını saklı tutar ve bu değişiklikler alanyaataturkyarimaratonu.com’da yayınlanacaktır.
  22. Alanya Atatürk Yarı Maratonu sırasında, Organizatör tamamen kendi takdiriyle, Katılımcıyı bu Katılım Şartlarına uymadığı için ya da geçerli olan hallerde; etkinlik öncesinde ya da Alanya Atatürk Yarı Maratonu ile ilgili faaliyetlerdeki davranışlarının, herhangi bir noktada rahatsız edici olması, bir kişiye, mala ya da Organizatörün itibarına zarar verebilecek nitelikte olması ya da zarar vermesi, sosyal medyada organizatörü veya organizasyonu suçlayıcı, rencide edici veya terör ile ilintili paylaşımda bulunması, giriş formlarında yanlış bilgiler vermesi, centilmenlik dışı davranışlarda bulunması, gayri resmi bir göğüs numarası ya da yarış etiketiyle yarışması, başka bir kişiye atanmış ya da başka bir etkinliğin göğüs numarası ya da yarış etiketiyle yarışması, resmi bir göğüs numarasını ya da yarış etiketini başka bir kişiye iletmesi, bu numara ya da etiketi başka bir kişiden edinme girişiminde bulunması, yarış sırasında Alanya Atatürk Yarı Maratonu’na kaydolmamış bir kişiye tavşan atletlik yaptırması ve sağlık, güvenlik sebepleri dâhil, fakat bunlarla sınırlı olmamak üzere; başka herhangi bir türde, yasa dışı ya da uygunsuz davranış nedeniyle diskalifiye etme ve çıkarma hakkını saklı tutar. Her katılımcı yarış kitini teslim almak ve koşu esnasında belirlenen kurallara uygun üzerinde bulundurmak zorundadır ve sorumluluğu kendisine aittir. Kazanan bir Katılımcının diskalifiye edilmesi halinde; ödül hakkı düşecek ve/veya ödül bağışlanacak ya da alternatif bir galibe verilecektir. Herhangi bir sebeple diskalifiye edilen Katılımcılara geri ödeme yapılmayacaktır. Yarı maratondan diskalifiye edilmiş bireyler resmi sonuçlardan çıkarılacaktır.
  23. Katılımcı organizatörün yarış günü koşullarının güvensiz olduğuna karar vermesi halinde, yegane takdir yetkisine haiz olarak erteleme ya da iptal kararı vereceğini kabul ve taahhüt eder. Organizasyonun, doğal afetler(rüzgar, ağır yağmur, yağmur, dolu, fırtına, hortum, deprem de dahil ancak bunlarla sınırlı olmayan), terör olayları, olağanüstü hal, yangın grev tehdidi ya da grev durumu, iş gücü sıkıntıları, işlerin durdurulması, ayaklanma, savaş, kamu ayaklanması, sel, kaçınılmaz can kaybı, Epidemi veya Pandemi, yarış güzergahı koşulları veya Organizatörün kontrolünün ötesinde ya da yerel yönetimlerin talebiyle cereyan eden herhangi bir sebeple ertelenmesi ya da iptali durumunda, Organizatörün, Organizasyonla bağlantılı katılım ücreti ve diğer masrafları geri iade etmeyeceğini kabul eder.
  24. Katılımcı tamamen kendi sorumluluğuyla Alanya Atatürk Yarı Maratonu’na katılımıyla ilgili olarak, sağlıklı ve fiziksel kondisyonunun yeterli olduğunu kabul ederek katılımına kararı verir. Organizatör, Katılımcının herhangi bir tıbbi / sağlık sorunu için sorumlu tutulamaz.
  25. Katılımcı Kayıt günü ve yarış günü kısacası etkinlik süresince çekilen fotoğraf ve videoların yarıştan sonra da kullanılmasına izin vermiş sayılır.

  Yarı Maraton Takım Tasnifi

  1. Takımlar en az 4 sporcudan, en fazla 6 sporcudan oluşur..
  2. Takımda ismi belirtilen sporcuların hepsi start almak zorundadır.
  3. En az 4 sporcusu yarışı bitiren takımlar puanlamaya dahil edilir.
  4. Takım puanları hesaplanırken sporcuların yarışı bitiriş sırası dikkate alınır.
  5. Takım tasnifinde yaş kategorileri dikkate alınmayacaktır. Yarı maratonda yarışma kriterleri taşıyan her sporcu bir takımda yer alabilir.         
  6. Yarı Maraton Yaş Kategorileri
   • 18 – 34 Yaş Kadınlar (2006 – 1990 arası doğumlular)
   • 35 – 39 Yaş Kadınlar (1989 – 1985 arası doğumlular)
   • 40 – 44 Yaş Kadınlar (1984 – 1980 arası doğumlular)
   • 45 – 49 Yaş Kadınlar (1979 – 1975 arası doğumlular)
   • 50 – 54 Yaş Kadınlar (1974 – 1970 arası doğumlular)
   • 55 – 59 Yaş Kadınlar (1969 – 1965 arası doğumlular)
   • 60 – 64 Yaş Kadınlar (1964 – 1960 arası doğumlular)
   • 65 Yaş üzeri Kadınlar (1959 ve üzeri doğumlular)

   ———————-

   • 18 – 34 Yaş Erkekler (2006 – 1990 arası doğumlular)
   • 35 – 39 Yaş Erkekler (1989 – 1985 arası doğumlular)
   • 40 – 44 Yaş Erkekler (1984 – 1980 arası doğumlular)
   • 45 – 49 Yaş Erkekler (1979 – 1975 arası doğumlular)
   • 50 – 54 Yaş Erkekler (1974 – 1970 arası doğumlular)
   • 55 – 59 Yaş Erkekler (1969 – 1965 arası doğumlular)
   • 60 – 64 Yaş Erkekler (1964 – 1960 arası doğumlular)
   • 65 Yaş üzeri Erkekler (1959 ve üzeri doğumlular)
   •